Tak jsem se rozhodl používat tento skript pro efektní otevírání obrázků a galerií na svém webu. Zkoušel jsem i populární LightBox 2, ovšem je zbytečně velký a musí se ledacos nastavit podle vlastní potřeby, pro méně zkušeného nedoporučuji. Po probádání několika fór mě zaujal ThickBox, který je univerzální a jeho kód je daleko menší než u zmiňovaného LightBoxu 2. Zaujala mě u něj především rychlost otevírání obrázků a automatické přizpůsobení obrázků na obrazovku. Umožňuje také ukládání obrázku pravým kliknutím myši a Uložit obrázek jako ... . Snadná deklarace, vlastně stejná jako u všech klonů a příbuzných LightBoxu, takže i méně zkušený programátor stránek ho může použít.
Návod na implementaci ThickBoxu:
Pro ty, kteří si chtějí ThickBox vyzkoušet nebo jej používat, tak návod na implementaci a skripty najdete na stránkách ThickBoxu.
Pro ty, co neumí anglicky to přeložím do češtiny:
1. Nejprve si na stránkách ThickBoxu stáhněte soubory: thickbox.js, thickbox.css, loadingAnimation.gif a jquery.js. Můžete si stáhnout i komprimovaný kód, ale doporučuji ten nekomprimovaný pro snažší orientaci v kódu. Dále si otevřete, například v poznámkovám bloku nebo jiném textovém editoru, soubor thickbox.js a najděte řádek začínající tb_pathToImage, to můžete udělat klávesou Ctrl+F. Když řádek najdete, upravte cestu k obrázku loadingAnimation.gif.
2. Nyní do kódu své stránky naimplementujte skripty tak, že mezi tagy HEAD vložíte tento kód (POZOR! Nutno dodržet pořadí řádků SCRIPT):
3. Nakonec nezbývá nic jiného,než u náhledu obrázků vytvořit odkaz (pokud u něj odkaz ještě nemáte), k tagu A přidáte pro obrázky class="thickbox" a pro galerii ještš navíc rel="nazev_galerie":
Pro obrázky:
Pro galerii:
Pro výběr vhodného příbuzného LightBoxu mi pomohla srovnávací stránka LightBox klonů na planetozh.com/projects/lightbox-clones.